JunnuValepa hakee Junioripäällikköä


VaLePa ry on pirkanmaalainen 40-vuotias lentopalloseura. VaLePa tunnetaan edustusjoukkueen huippusuoritusten kautta koko Suomessa ja Euroopassakin. JunnuValepa ry eli VaLePan juniorit on yksi Suomen suurimpia lentopallojunioriseuroja, jonka lähes 300 junioria osallistuvat viikoittain seuran harjoituksiin ja peleihin. JunnuValepan tavoitteena on kehittyä, laajentua ja luoda uutta. Tavoittelemme kunnianhimoisesti kehitystä kaikilla mahdollisilla osa-alueilla juniorien ja perheiden parhaaksi yhteistyössä emoseura VaLePan kanssa.

JUNIORIPÄÄLLIKKÖ

Haemme henkilöä osa-aikaiseen tehtävään kehittämään harjoitusten ja valmennuksen laatua, osallistumaan harjoituksiin sekä yhteistyössä seuran muun organisaation kanssa vastaamaan JunnuValepan hallinnosta. Työssä menestyminen edellyttää lentopallotaustaa. Arvostamme positiivista otetta, yhteistyötaitoja sekä palavaa halua kehittää toimintaa. 

Lisätietoja tehtävästä antaa JunnuValepan hallituksen varapuheenjohtaja Jarmo Korhonen, puh. 050 342 3337. Lähetä hakemuksesi 18.5.2022 mennessä osoitteeseen jarmo.korhonen@sastamala.fi